سوالات آزمون استخدامی و کنکور آزمایشی کارشناسی ارشد - دانلود سوالات استخدامی قوه قضائيه

آزمون های آزمایشی ارشد
آزمون های آزمایشی ارشد
پرداخت مطمئن آرین پال
logo-samandehi
خوش آمدید

دانلود سوالات استخدامی قوه قضائيه

دانلود سوالات استخدامی قوه قضائيه

سوالات استخدامی قوه قضاییه . بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون استخدامي تصدي منصب قضا در سال 1394 مي‌رساند، كه ثبت‌نام در اين آزمون منحصراً به صورت اينترنتي از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org از روز سه‌شنبه مورخ 94/6/24 آغاز و در روز پنجشنبه مورخ 94/07/02 پايان مي‌پذيرد. لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرايط و ضوابط عمومي و اختصاصي آزمون و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمايند.

دانلود سوالات استخدامی قوه قضاییه

ثبت نام

 

الف- شرایط عمومی:

1- تابعیت اصلی ایران.

2- اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، ایمان و عدالت.

3- التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های غیرقانونی یا هواداری از آن‌ها، مگر در صورت احراز توبه.

4- طهارت مولد.

5- داشتن سلامت جسمی و روانی وتوانایی برای انجام کارقضایی به موجب شیوه‌نامه‌ای که به تصویب رئیس قوه قضائیه می‌رسد.

6- داشتن کارت پایان خدمت وظیفه، معافیت تحصیلی یا معافیت از خدمت با لحاظ مقررات ماده واحده قانون گذرانیدن مدت خدمت نظام وظیفه فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور.

7- نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر.

8- حسن شهرت، اخلاق و امانتداري.

9- عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان‌گردان.

10- داشتن حداقل 22 و حداکثر 36 سال تمام در روز ثبت‌نام.

تبصره: موارد زیر به شرط ارائه تأییدیه معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

1. ایثارگران و خانواده آنان به مدت 2 سال.

2. داوطلبان دانش‌آموخته کارشناسی ارشد یا سطح سه، به مدت دو سال.

3. داوطلبان دانش‌آموخته دکتری تخصصی یا سطح چهار، به مدت چهار سال.

داوطلبان تنها می‌توانند از یکی از موارد مذکور در این تبصره استفاده کنند و مدت اضافه شده به حداکثر سن مقرر، در هر حال، نمی‌تواند از چهار سال بیش‌تر باشد.

دانلود سوالات استخدامی قوه قضاییه

ثبت نام

 

ب- شرایط اختصاصی:

1- دارا بودن مدارک تحصیلی زیر از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانش آموختگان دانشگاه‌ها:

1-1. کارشناسی حقوق در یکی از گرایش ها؛

1-2. کارشناسی الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛

1-3. کارشناسی فقه و حقوق؛

1-4. کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در یکی از گرایش ها؛

1-5. کارشناسی ارشد پیوسته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛

2- دارا بودن مدرک سطح (2) عمومی (فقه و اصول) یا سطح (2) تخصصی با گرایش حقوق و قضای اسلامی، از حوزه‌های مورد تأیید شورای عالی حوزه‌های علمیه ، برای دانش آموختگان حوزه های علمیه.

تبصره ـ دارندگان مدارک تحصیلی دانشگاهی بالاتر به شرطی می‌توانند در آزمون ورودی کتبی شرکت نمایند که یکی از مدارک بند (1) را داشته باشند.

ج -مدارک مورد نیاز:

1.تکمیل تقاضانامه الكترونيكي.

2. پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ 750.000 (هفتصدو پنجاه هزار) ریال بصورت الكترونيكي از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور.

3. فايل عكس اسكن شده : داوطلب مي‌بايست يك قطعه عكس پرسنلي خود را با مشخصات زير اسكن نموده و فايل آن را براي ارسال ازطريق برنامه ثبت نام اينترنتي آماده نمايد.

  1-3- عكس 4*3 كه در سال جاري گرفته شده باشد ( عكس تمام رخ)

  2-3- عكس اسكن شده فقط بايد با فرمت JPG باشد.

  3-3- اندازه عكس اسكن شده بايد حداكثر 400*300 پيكسل و حداقل 300 * 200 باشد.

  4-3-تصوير داوطلب بايد واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هرگونه لكه باشد.

  5-3- حجم فايل ذخيره شده عكس نبايد از 70 كيلو بايت بيشتر باشد.

  6-3- حاشيه‌هاي زايد عكس اسكن شده بايد حذف شده باشد.

  7-3- حتي الامكان عكس، رنگي و داراي زمينه سفيد باشد.

تبصره 1- عكس خواهران بايد با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.

تبصره 2- در صورت ارسال عكس غير معتبر، ثبت‌نام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وي سلب مي‌گردد.

4. فایل اسکن شده مدرک تحصیلی مذکور در فقرات بند (ج) یا نامه معرفی به نظام وظیفه برای آقایان مبنی بر فراغت از تحصیل.

تبصره: اشخاص مذکور در بندهای 1-4 و 1-5 به شرط ارائه گواهی دانشگاه محل تحصیل مبنی بر گذراندن کلیه واحدهای دوره کارشناسی، مجاز به شرکت در آزمون خواهند بود.

د- تاريخ ثبت نام و برگزاري آزمون: 

1- كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام در آزمون تصدي منصب قضا در صورت داشتن شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در بند الف و ب اين اطلاعيه نسبت به تهيه مدارك خواسته شده بر اساس بند (ج) اقدام و از تاريخ 1394/06/24 لغایت 1394/07/02 با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نمايند و در پايان ثبت‌نام به هر يك از داوطلبان كد‌رهگيري ارائه خواهد شد كه داوطلبان لازم است تا پايان كليه مراحل آزمون اين كد را نزد خود نگهداري نمايند. ضمناً يادآور مي‌شود ثبت‌نام منحصراً به صورت الكترونيكي مي‌باشد و داوطلبان لازم است از طريق پايگاه اطلاع‌رساني فوق نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نمايند و ثبت‌نام به غير از روش فوق غير قابل قبول مي‌باشد و اين دسته از متقاضيان مجاز به شركت در آزمون نمي‌باشند.

2- آزمون به صورت دو مرحله ای (تستی و تشریحی) است و تاریخ برگزاری آزمون تستی در روز جمعه مورخ 94/8/8 و تاریخ برگزاری آزمون تشریحی در روز جمعه مورخ 94/10/4 خواهد بود.

3- داوطلبان متقاضي شركت در آزمون مي بايست از تاريخ 1394/8/6 با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به پرينت كارت شركت در آزمون تستی اقدام نمايند.

لازم به ذكر است صدور كارت شركت در آزمون به منزله تاييد اطلاعات ارسالي نمي‌باشد و مدارك داوطلبان بعد از آزمون بررسي خواهد شد.

4- ساعت و محل برگزاري آزمون بر روي كارت شركت در آزمون داوطلبان درج خواهد شد.

ه‍- مواد و ضرایب امتحانی:

1. داوطلبان دانشگاهی:

حقوق اساسی (ضریب 1)، حقوق مدنی (ضریب3)، حقوق تجارت (ضريب 2)، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی (ضریب 2)، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری (ضریب 2)، حقوق جزای عمومی (ضریب2)، حقوق جزای اختصاصی (ضریب 2)، فقه: مباحث حقوقی شرح لُمعه (ضریب2)، اصول فقه: اصول استنباط علامه حیدری (ره) (ضریب 1).

2. داوطلبان حوزوی:

حقوق اساسی (ضریب 1)، حقوق مدنی (ضریب3)، حقوق جزای عمومی (ضریب 1)، حقوق جزای اختصاصی (ضریب 2)، فقه: بیع مکاسب (ضریب4)، فقه: شرح لُمعه (ضريب 3)، اصول فقه: رسائل و جلد یک کفایه (ضريب 4).

دانلود سوالات استخدامی قوه قضاییه

ثبت نام

 

و- نحوه پذیرش در حوزه های قضایی:

1. داوطلبان در مرحله ثبت نام باید سه استان را به ترتیب اولویت برای خدمت انتخاب نمایند. علاوه بر این سه اولویت داوطلبان در صورت تمایل می توانند یک اولویت را به انتخاب قوه قضاییه واگذار نمایند. 

2. به استناد ماده (5) آیین نامه نحوه جذب،گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضاء و استخدام قضات مصوب 1392/02/26 رئيس قوه قضائيه، داوطلبانی که معدل کل آنان در آزمون بیش از50 درصد باشد، بر اساس اولویت های اعلامی و به تعداد چند برابر ظرفیت نهایی به مصاحبه علمی دعوت خواهند شد.

3. داوطلبانی که موفق به قبولی در مصاحبه علمی می شوند، با ذکر محل خدمت، به اداره کل گزینش معرفی و در صورت قبولی در تمامی مراحل گزینش، بر اساس اولویتی که در آن قبول شده اند، به خدمت گرفته خواهند شد. 

دانلود سوالات استخدامی قوه قضاییه

ثبت نام

 

ز- ملاحظات:

1. ملاک احراز شرایط عمومی و اختصاصی زمان ثبت نام خواهد بود. مسؤولیت صحت و سقم اطلاعات ثبت شده در تقاضانامه به عهده داوطلب است. بنابراین کسانی که شرایط لازم برای شرکت در آزمون را ندارند، باید از ثبت نام در آزمون خودداری نمایند، در غیر این صورت در مراحل بعدی حذف خواهند شد.

2. داوطلبان دانشگاهی و حوزوی هر یک، دفترچه سؤالات و پاسخنامه خاص خود را خواهند داشت. داوطلبان حوزوی که دارای یکی از مدارک دانشگاهی مذکور در بند (ب) هستند، در زمان ثبت نام می توانند هر یک از آزمون های دانشگاهی و حوزوی را انتخاب نمایند و پاسخنامه آنها صرفاً بر اساس انتخاب اولیه تصحیح خواهد شد.

3. فرایند جذب عمومی سال 1394 طی دو مرحله تستی و تشریحی خواهد بود و آزمون تشریحی از بین پذیرفته شدگان آزمون تستی به عمل خواهد آمد. آزمون تشریحی در مورد دانشگاهیان فقط شامل سؤالات حقوقی و کیفری و در مورد حوزویان فقط شامل سؤالات فقهی و اصولی خواهد بود. پذیرفته شدگان مرحله اخیر به مصاحبه علمی معرفی خواهند شد.

4. مدت کارآموزی داوطلبان حوزوی حداکثر دو سال و  داوطلبان دانشگاهی حداکثر یک سال خواهد بود.

5. رعایت حجاب کامل اسلامی برای بانوان در جلسه آزمون الزامی می باشد.

6. داوطلبانی که مایل به خدمت در شوراهای حل اختلاف نیز هستند، باید در محل مشخص شده علامت گذاری نمایند.

7. دارندگان شرایط جذب اختصاصی علاوه بر ثبت نام در آزمون کتبی، می توانند از آبان ماه سال جاری، به تارنمای معاونت منابع انسانی قوه قضاییه به نشانی www.amoozeshghanoon.ir مراجعه و در سامانه جذب اختصاصی نیز ثبت نام نمایند. 

 

دانلود سوالات استخدامی قوه قضاییه

ثبت نام

برچسب ها : سوالات استخدام قوه قضائیه, دانلود سوالات استخدام قوه قضائیه, سوالات استخدام قوه قضائیه, دانلود سوالات استخدامی قوه قضائیه, سوالات استخدام قوه قضائیه, دانلود سوالات استخدامی قوه قضائیه, دانلود سوالات استخدامی قوه قضائیه, دانلود سوالات استخدامی قوه قضائیه, سوالات استخدامی قوه قضائیه, دانلود سوالات استخدامی قوه قضائیه, دانلود سوالات استخدامی قوه قضائیه, سوالات استخدامی قوه قضائیه, دانلود سوالات استخدامی قوه قضائیه,
ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 24 شهريور ماه، 1394 توسط bwin-help  پرینت

مرتبط باموضوع :

 ثبت نام استخدام آموزش پرورش در مرداد ماه 94  [ جمعه، 2 مرداد ماه، 1394 ] 2383 مشاهده
 آگهی استخدامی دیوان محاسبات کشور 94  [ دوشنبه، 11 خرداد ماه، 1394 ] 1144 مشاهده
 آگهی استخدام شرکت نفت 93  [ جمعه، 24 مرداد ماه، 1393 ] 2433 مشاهده
 سوالات تخصصی آزمون های اخیر وزارت نیرو  [ دوشنبه، 26 مهر ماه، 1395 ] 768 مشاهده
 دانلود رایگان سوالات استخدامی دانشگاه فرهنگیان سال 94  [ يكشنبه، 4 مرداد ماه، 1394 ] 3610 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

انتخاب ها
اشتراک گذاري مطلب